Bir cevaba ihtiyacınız var ve web sitemizde bulamadınız mı?


BEN BİR SORU SORMAK İSTİYORUM

Çok kısa 2 hikaye özeti

Çok kısa 2 hikaye özeti.
Yap Giriş Yap veya Kayıt ol yorum yapabilmek

Yanıtla ricardo á 8 ay

Bir Şeftali Bin Şeftali

Köyün birinde vitaminleri ile çok faydalı olmak isteyen bir şeftali varmış. Bu şeftali köyün ağasının bahçesindeymiş. Ağa köylüye kötü davranan bir zenginmiş. Ağa şeftaliyi kızına götürmüş. Şımarık kız şeftaliyi bir ıssırık aldıktan sonra yere atmış. Şeftaliyi bulan iki genç arkadaş çok sevinmişler. Tombul şeftalinin tamamını yemişler. Çekirdeğini de saklayıp gizli bir yere ekmişler. Büyüsün diye uzun süre emek vermişler. Şeftali çok mutluymuş faydalı olduğu ve bu iki iyi gençle karşılaştığı için. Derken bir gün gençlerden biri vefat etmiş. Diğer arkadaşı da bu duruma çok üzülüp köyü terk etmiş. Şeftali de onlara faydalı olmayacaksam ağaya da faydalı olmayacağım deyip küsmüş ve yapraklarını döküp hiç bir zaman meyve vermemiş.

0

Yanıtla ricardo á 8 ay

Küçük Karabalık:

Küçük Karabalık, çok meraklı ve özgürlüğüne düşkün bir balıktır. Annesi her ne kadar açık denizlere açılmasını istemese de Küçük Karabalık annesini dinlemez ve bulundukları gölden ayrılır. Pek çok balıkla karşılaşır, onları da gittiği yerlere davet eder. Irmaktaki Pelikanlardan korkan balıklar Küçük Karabalık ile gelmek istemezler. Pelikan tarafından yutulan Küçük Karabalık cesur ve zeki hamleler ile oradan kurtulup yoluna devam eder.

Daha sonra bir karabatak tarafından yenilir. Karabatağın midesinde küçük başka bir balıkla karşılaşır onun kurtulmasına yardım eder. Fakat kimse daha sonra Küçük Karabalık'tan haber alamaz. O korkmamış ve yaşadığı dünyayı merak edip yaşamış cesur bir balıktır.

0